Snowkiting
Deutsch English Netherland Polski Pycckuu Français Espanol

Ne, nikam neutíkejte. Drakem nebo padákem (anglicky kite) teď myslím sportovní pomůcku při lyžování nebo snowboardingu, která slouží jako hnací prostředek.

Snowkiting je adrenalinový sport, který je poměrně nenáročný a u nás stále populárnější. Nepotřebujete vleky nebo lanovky, ale naopak se necháte táhnout drakem. Podle svých schopností, povětrnostních a přírodních podmínek můžete skákat i desítky metrů a dělat různé triky.

Snowkiting nemusíte provozovat jen na horách, ale výborným místem může být velké zasněžené pole, kde se prohání vítr. Z bezpečnostních důvodů je potřeba dostatek prostoru bez stromů a dalších překážek. Hlavně se vyvarujte pohybu mezi sloupy a dráty elektrického napětí! Vítr nemusí být příliš silný, stačí již zhruba od 3 m/s, ale měl by foukat rovnoměrně bez poryvů.

S drakem si nemusíte užívat jen na sněhu, ale i na bruslích, serfu, "tříkolce" nebo si ho třeba jen pouštět na louce a případně si trochu zaskákat. Obecně se sportům s drakem říká powerkiting.

Jak drak vypadá
Je podobný padáku na paraglide. Ovládáte jej pomocí táhel nebo hrazdy připevněných lanky k draku. Pokud si pořídíte trapéz kolem beder, můžete na něj draka zavěsit a rukám ulevit. Pro snowkiting se používají hlavně komoroví draci, kteří jsou menší (od 3 m2), levnější a odolnější než draci nafukovací s plochou nad 10 m2. Ty se naopak používají spíše na vodě.

Než se rozhodnete pro tento sport, je vhodné absolvovat specializovaný kurz, kde se nejen naučíte draka bezpečně ovládat, ale také zjistíte, zda je to sport pro Vás a třeba si tak ušetříte zbytečně vydané peníze.

Abyste si zábavu užili bez zbytečných zranění, pořiďte si helmu, chrániče kolen, loktů a páteře.


zpět k článkům

Booking.com
Chcete zdarma uvést vaši firmu na těchto stránkách? Napište nám na info@bournak.cz.